« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

مصاحبه مجله خبری تحلیلی وفاق با مدیر مدرسه اسماعیلیه | معاونت اجتماعی 12 خرداد 1393
مصاحبه مجله خبری تحلیلی وفاق با مدیر مدرسه اسماعیلیه

شیخ شافعی تشیخ مدیر مدرسه علوم دینی اسماعیلیه گیاهدان قشم در گفتگو با مجله خبری تحلیلی وفاق با اشاره به اینکه طلاب باید با اخلاق و برخورد خوب، مردم را به سمت دین جذب کنند گفتند:

مدیریت سخت است و باید خیلی مسائل را رعایت کرد. با طلاب باید تعامل خوبی داشت. یک مدیر موفق باید مدرسین خوبی را برای طلاب تعیین کند و برنامه­ ها را نسبت به پیشرفت طلاب تنظیم نماید.

مدرسین باید بر کتابی که درس می دهند مسلط باشند و مطالب را کاملاً به طلاب ارائه کنند. یک مدرس باید مطالعه جنبی داشته باشد تا بتواند در مسیر تدریس بهتر طلاب را آموزش دهد.

طلاب نیز باید مردم را به راه راست هدایت کنند و قرآن و پیامبر (ص) را خوب بشناسند. طلاب باید با اخلاق و برخورد خوب، مردم را به سمت دین جذب کنند. اساتید ما و هم چنین پدر بنده ما را توصیه می­کرد که با طلاب برخورد خوب و شایسته­ای داشته باشیم و خود را برتر از آن ها ندانیم. در زمینه درس هم توصیه به خواندن خوب می­کردند و می­گفتند باید کتاب ها را دقیق بخوانید.

دبیرخانه شورای برنامه ریزی، مدارس را پشتیبانی می کند. ساماندهی مدارس خیلی خوب است. نظم خاصی به امور مدرسین داده شده است و مدرسین به درستی انتخاب می‌شوند و اثرات این ساماندهی روز به روز بهتر و بیشتر نمایان می‌شود. دبیرخانه شورای برنامه ریزی، مدارس را پشتیبانی می‌کند و تجهیزات لازم را به مدارس ارائه می‌دهد. بحمدلله شهریه هم به طلاب داده می‌شود. دبیرخانه شورای برنامه ریزی باید خودش را بیشتر به مردم بشناساند.

نشریه وفاق، نشریه خوبی است و بسیار جالب و مطالب خوبی دارد و همیشه از آن استفاده می­کنیم.

مصاحبه مجله خبری تحلیلی وفاق با مدیر مدرسه اسماعیلیه

همچنین خانم مهدیه پوازی طلبه بخش خواهران مدرسه علوم دینی اسماعلیه با تأکید بر این مطلب که تحصیل علوم دینی برای خواهران، در زندگی خانوادگی و تربیت فرزندان بسیار مفید است افزودند:

برای این که بتوانم بیشتر با مسائل معنوی آشنا بشوم به سمت طلبگی آمدم و تصمیم گرفتم درس علوم دینی بخوانم. به نظر من یک طلبه خوب و موفق، اولا باید متدین باشد و مرتب مطالعه داشته باشد و با برنامه ­ریزی درس بخواند. در واقع برای هر کدام از درس ها باید با برنامه پیش برود. نسبت به استاد احترام داشته باشد. هر سوالی که برایش پیش آمد از استاد بپرسد و نسبت به تحصیل جدی باشد. از اساتید می­خواهیم که به بهترین نحو به طلاب درس بدهند تا طلاب پر بارتر شوند و در جامعه مفیدتر باشند.

توصیه اساتید همیشه این است که به امور معنوی اهمیت بدهیم و تحصیل را ادامه دهیم. با مشکلات مبارزه کنیم و خسته نشویم. تحصیل علوم دینی برای خواهران، در زندگی خانوادگی و تربیت فرزندان بسیار مفید است. تحصیل علوم دین کمک می‌کند که در زندگی، یک فرد مفید و مقید باشیم. در روح و روان انسان تاثیر مفیدی دارد.

........................................
منبع: مجله خبری تحلیلی وفاق
بازديد:1678| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت