« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

بخش کاربری

نام کاربری:
کلمه عبور:
 

در مراسمی از طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان قشم تجلیل شد | معاونت علمی 19 آذر 1398
در مراسمی از طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان قشم تجلیل شد

مراسم تجلیل از رتبه های برتر طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان قشم با حضور حجت الاسلام و المسلمین اصغر کهوری مسئول امور روحانیون دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان در سالن اجتماعات مدرسه علوم دینی اسماعیلیه برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط طالب العلم فرشید تدو آغاز شد.

در مراسمی از طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان قشم تجلیل شد

سپس شیخ شافعی تشیخ مدیریت محترم مدرسه علوم دینی اسماعیلیه ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به میهمانان و طلاب، در سخنانی به اهمیت یادگیری علوم دینی و دانش اندوزی پرداخت و گفت: در سیر النبلاء آمده است که علامه حسن بن شاذان که یکی از محدثین بزرگ و نامی بوده و در سال 425 هجری وفات کرده است. یکی از جوانان متدین و متقی آن روزگار در خواب حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم را می بیند که پرس و جو از حسن بن شاذان می کند و می گوید که سلام مرا به حسن بن شاذان برسانید. وقتی حسن بن شاذان از این خواب مطلع شد گریه کرد و گفت: من هیچ عملی انجام نداده ام که شایسته چنین جایگاهی بشوم که رسول الله سلام مرا برساند مگر اینکه احادیث گهربار رسول الله را قرائت می کنم و بر آن حضرت سلام و صلوات می فرستم.

مدیر مدرسه اسماعیلیه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری ، بر لزوم سعی و تلاش در علم اندوزی تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند: دانش و علم وسیله عزت و قدرت یک کشور است. طلاب محترم با سعی و تلاش و کوشش در علم اندوزی می توانید به قله های ترقی و پیشرفت دست یابید.

در مراسمی از طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان قشم تجلیل شد

در ادامه حجت الاسلام کهوری بر ضرورت تخلّق طلاب به اخلاق حسنه تاکید کرد و گفت: با اخلاق نیکوی امام حسن مجتبی علیه السلام بود که یک یهودی مسلمان شد. با بی اخلاقی هیچ کس هدایت نمی شود اگر به دخترمان بگوئیم حجاب داشته باش اما از فضیلت و اهمیت حجاب ناآگاه باشد به حجاب اهمیت نمی دهد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت طلاب در سطح جامعه و وجود خروجی موثر مدارس دینی افزود: چرا در مساجد ما یک بیسواد پیش نماز شود و طلبه ی ما حضور نداشته باشد مردم علم را از کجا بگیرند همه مردم که نمی توانند بیایند مدرسه دینی و درس بخوانند . مدارس باید خروجی داشته باشند و از طلاب در آموزش احکام در سطح جامعه استفاده شود.

در مراسمی از طلاب برتر مدارس علوم دینی اهل سنت شهرستان قشم تجلیل شد

سپس شیخ محمد تشیخ مسئول آموزش مدرسه اسماعیلیه با تشکر از خدمات وهمکاری مستمر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان با مدارس دینی اهل سنت ، به فعالیت طلاب و فارغ التحصیلان خواهر مدرسه اسماعیلیه در سطوح مختلف مکتبخانه های روستا اشاره کرد.

تقدیر از رتبه های برتر با اهدای لوح تقدیر و جوایزاز طرف دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، برنامه بعدی این مراسم بود که طلاب زیر از مدارس اسماعیلیه گیاهدان و سلطان العلماء طولا تجلیل شدند:

1- محمد امیری (اسماعیلیه گیاهدان)
2- محمد تیمار (اسماعیلیه گیاهدان)
3- هاجر سنگ شکن (اسماعیلیه گیاهدان)
4- محمد ایمانی عبدالله (سلطان العلماء طولا)
5- محمد ایمانی احمد (سلطان العلماء طولا)
6- ثریا تورنگ (سلطان العلماء طولا)

همچنین توسط مدیریت محترم مدرسه اسماعیلیه از طلاب برتر سال گذشته بخش خواهران مدرسه اسماعیلیه با اهدای جوایزی تقدیر شد.

کلاس اول

1- اسماء زارعی
2- رحیمه فرخنده

کلاس دوم

1- زهرا سید حسنی
2- نجیبه سید حسنی
3- اسماء تخت دار

کلاس سوم

هاجر سنگ شکن

دوره سطح دو

1- منیره زارعی
2- خدیجه تیمار و حسنی تشیخ
3- حوریه زیوری

این مراسم با پذیرایی مختصری به پایان رسید.
بازديد:3831| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت