« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

نخستین مدرسه حج هرمزگان در قشم به بهره برداری رسید | مدرسه حج روحانیون 19 تير 1398
نخستین مدرسه حج هرمزگان در قشم به بهره برداری رسید

با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، نخستین مدرسه حج هرمزگان در جزیره قشم مدرسه علوم دینی اسماعیلیه به بهره برداری رسید.

نخستین مدرسه حج در استان هرمزگان شامگاه شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، مسؤول اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی در کنار علما و روحانیون شیعه و سنی در مدرسه علوم دینی اسماعیلیه فعالیت خود را آغاز کرد.

در آیین آغاز بکار این واحد، شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم توسط مسوول اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری به عنوان مدیر این مدرسه منصوب شد.

شیخ خطیبی گفت: معنویت، حلقه مفقوده آموزش‌ها در حوزه مسائل مربوط به حج است و از این رو باید بیش از پیش به آن توجه شود.


وی افزود: شروع فعالیت این مدرسه می‌تواند به رفع نواقص این حوزه در جنوب کشور کمک کند.امام جمعه اهل سنت قشم ادامه داد: گسترش دانش روحانیان کاروان‌ها یکی دیگر از ثمرات وجود چنین مدارسی است.وی تصریح کرد: روحانیان کاروان‌های حج باید علاوه بر احکام و مسائل فنی، نسبت به تاریخ و جغرافیای حج نیز تسلط داشته باشند.


شیخ عبدالرحیم خطیبی خاطرنشان کرد: اشراف کامل نسبت به شبهات رایج در ایام حج و پاسخ‌های مستند و منطقی آن نیز از دیگر نیازهای ضروری یک روحانی کاروان است.

مدرسه حج هرمزگان واقع در مدرسه علوم دینی اسماعیلیه در جزیره قشم، سومین مدرسه در کشور است.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیومتر در آب های خلیج فارس گسترده شده است.

بازديد:174| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت