« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

روز قدس هویت ملت فلسطین را تثبیت کرد | خبرها 18 خرداد 1397
روز قدس هویت ملت فلسطین را تثبیت کرد

شیخ ابراهیم ابراهیمی مدرس مدرسه علوم دینی اسماعیلیه در گفتگو با خبرگزاری هرمز گفت : تعیین روز قدس در زمانی که برخی از سران کشورهای عربی و اسلامی اسراییل را به رسمیت شناخته بودند ، روحی تازه به کالبد ملت فلسطین بخشید و هویت فلسطینیان برای همیشه تثبیت شد.

وی افزود : امروز قدس به دفتر ثبت نام خونین شجاعت و مقاومت شهیدانی تبدیل شده است که هر روز نام کودکان ، بانوان و جوانان مسلمان آن را رنگین تر می کند و یقینا خون های پاک این شهدا به زودی گریبانگیر رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل و حامیان آن را خواهد گرفت .

استاد حوزه علمیه اهل سنت اسماعیلیه قشم خاطر نشان کرد : در حالی که تعدی و ظلم صهیونیستها هر روز بیشتر می شود و فلسطینی ها خانه های خود را از دست می دهند برخی از حاکمان کشورهای اسلامی دست دوستی به رژیم خونخوار اسراییل می دهند و به ملتهای خود حتی اجازه راهپیمایی علیه قاتلین مسلمانان نمی دهند.

وی یهود را بزرگترین دشمن مسلمانان بر اساس آیات قرآن عنوان کرد و تصریح کرد: بنی اسراییل پس از نافرامانی ها و قتل پیامبران و استکبار و فساد در زمین مورد لعن خداوند قرار گرفته اند و امروز شعارهای مرگ بر اسراییل ریشه ای قرآنی و دینی در بین مسلمانان دارد .

شیخ ابراهیمی با تمجید از مواضع رهبر معظم انقلاب در برابر رژیم صهیونیسیتی ، بیان داشت : همان طور که امام خمینی (ره) موسس روز قدس در جهان اسلام بود ، خلف صالح ایشان آیت الله خامنه ای هم مواضع شفاف و روشنی در برابر اسراییل اتخاذ کرده اند و به صراحت اعلام کرده اند که هر جا اسراییل باشد ، جمهوری اسلامی ایران با آن مبارزه خواهد کرد و این قاطعیت امروز در جهانی که برای حفظ منافع مادی جیره خوار اسراییل و آمریکا هستند قابل ستایش است.

وی ادامه داد : همان طور که حضرت آیت اللّه خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند:” هریک وجب از خاک فلسطین، یک وجب از خانه مسلمین است. هر حاکمیتی غیر از حاکمیت فلسطین و حاکمیت مسلمین بر کشور فلسطین، حاکمیت غاصب است.” این سخنان نشان می دهد که رهبر ما رهبری شجاع ، آینده نگر و جهان شمول است ، که باید خداوند را برای داشتن رهبران الهی شکر گذار بود .

استاد دانشگاه مذاهب اسلامی ، پیدایش و حفظ رژیم سفاک صهیونیسم را از اقدامات استعمار پیر و استکبار جدید جهانی برای ایجاد جنگ در منطقه غرب آسیا عنوان کرد و اضافه کرد : ایجاد یک حکومت غاصب در کشوری اسلامی و شکست های مفتضحانه از این رژیم نشان می دهد ماهیت ایجاد اسراییل برای ناامنی و ایجاد بازار فروش تسلیحات غربی و ساختن یک پایگاه نظامی در قلب کشورهای اسلامی است.

وی افزود : سازش با اسراییل و رسمیت دادن به رژیمی است که هنوز صد سال از تاسیس آن نمی گذرد باعث شده تا حقوق فلسطینی ها در مجامع بین المللی به حراج گذاشته شود و در طول این مدت شاهد آن بودیم که این رژیم منحوس یه هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبوده و امروز به جز باریکه غزه همه به تصرف اسراییل درآمده است.

امام جمعه روستای کنار سیاه با بیان اینکه مراسم روز جهانی قدس، تنها آیینی تشریفاتی نیست، خاطر نشان کرد :‌ روز قدس نمادی از نفرت عمومی دنیای اسلام علیه تمامی مظاهر صهیونیسم و روز تجلی همبستگی و همدلی همه مسلمانان جهان است. روزی است که تمام مظاهر صهیونیسم در اشکال اسرائیلی، و غیر اسرائیلی و… آن مورد لعن ملت های مسلمان قرار می گیرند.

شیخ ابراهیمی ادامه داد : حضور یکپارچه مردم روزه دار، به استکبار جهانی و خائنان به آرمان های فلسطین خواهد فهماند که مسلمانان جهان، هرگز از اصول و آرمان های خود ـ که آزادی فلسطین یکی از آنهاست ـ دست نخواهند کشید و هم چنین به مبارزان فلسطینی، این امید را می دهد که در مبارزه خود علیه اشغال گران قدس شریف، تنها نیستند و تمامی مسلمانان جهان همواره یار و یاور آن ها خواهند بود.

مدرس مدرسه اسماعیلیه گیاهدان قشم گفت :تا زمانی که یهود، خود را ملّت برگزیده خداوند و بقیه را حیوانات انسان نما می دانند، از ارتکاب هیچ جرم و جنایتی مضایقه نکرده، به هر عمل ناشایست و خطرناکی دست می زنند.

شیخ ابراهیم ابراهیمی همچنین با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس دولت آمریکا را از شرکای اصلی این رژیم منحوس برشمرد و خاطر نشان کرد : دولتمردان آمریکایی همیشه خود را همپیمان اسراددل معرفی کرده اند و این ثابت می کند که آمریکا نیز غیر قابل اعتماد است و هیچ گاه برای منفعت مسلمانان کاری نخواهد کرد.

وی در پایان با دعوت از همه مسلمانان برای شرکت در مراسم روز جهانی قدس اظهار داشت : حضور هر فرد مسلمان وظیفه شرعی در دفاع از اسلام و مسلمین است و ان شا الله شاهد وعده الهی در آزادی قدس و غلبه اسلام بر کفر با اتحاد مسلمانان و برگزاری جشن آزادی قدس با اقامه نماز شکر در مسجد الاقصی باشیم.
بازديد:530| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت