« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

بخش کاربری

نام کاربری:
کلمه عبور:
 

اخلاص ، توکل و زندگی ساده امام خمینی بر هیچ کس پوشیده نیست | خبرها 18 خرداد 1397
 اخلاص ، توکل و زندگی ساده امام خمینی بر هیچ کس پوشیده نیست

شیخ محمد صالح امینی عضو شورای روحانیت اهل سنت قشم : ایمان امام خمینی (ره) و تقوای ایشان به گونه ای بود که طبق آیات قرآن خداوند متعال دلهای ملت ایران و آزادگان جهان را به سوی او سوق داد .

شیخ محمد صالح امینی در مراسم گرامیداشت رحلت امام خمینی (ره) که در مسجد سیدنا حسن رمکان برگزار شد گفت : در مورد شخصیت حضرت امام خمینی (ره) هر چه گفته شود حق مطلب ادا نخواهد شد و ایمان ایشان مورد گواهی قرآن کریم است.

وی با بیان اینکه تقوا و اخلاص امام باعث شد تا دلهای مردم به سوی ایشان سوق پیدا کند ، اظهار داشت : امام خمینی کسی بود که اسلام را در ایران و جهان زنده کرد و پس از انقلاب اسلامی ایران ملتهای مسلمان به خود آمدند و خیزش اسلامی در کشورهای مختلف به وجود آمد و مردم فهمیدند که اگر بخواهند می توانند در برابر ظلم وستم ایستادگی کنند.

ریاست شورای حل اختلاف شهرستان قشم خاطر نشان کرد : اخلاص ، توکل و زندگی ساده امام خمینی بر هیچ کس پوشیده نیست و انسان با مشاهده خانه محقر ایشان به یاد تاریخ صدر اسلام می افتاد که چگونه دنیا در مقابل شخصی با دستهای خالی به زانو درآمد.

شیخ محمد صالح امینی همچنین به زندگی ساده مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت : امام خامنه ای خلف صالح امام راحل است و راه ایشان را ادامه می دهد و جمهوری اسلامی به واسطه اخلاص و تقوای این دو رهبر الهی در مقابل همه دشمنی ها مستحکم شده است.

وی ادامه داد :در هشت سال دفاع مقدس که در واقع جنگ احزاب دیگری علیه اسلام بود امام راحل به خداوند توکل کردند و با ایمان و عمل صالح توانستند در مقابل ذشمنان اسلام ایستادگی کنند.

شیخ امینی با بیان اینکه سیرت و اخلاق پیامبران توسط امام راحل و خلف صالحشان رعایت می شود ، تصریح کرد : ادامه دادن راه امام این است که ما زندگی و منش ایشان را مورد توجه قرار دهیم و بر اساس گفته ها ایشان کشور را اداره کنیم تا از این مسیر الهی که در آن قرار گرفته ایم منحرف نشویم.
بازديد:581| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت