« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

بخش کاربری

نام کاربری:
کلمه عبور:
 

مردم جزیره با تولید و پشتکار پاسخ ترامپ را می دهند | خبرها 21 ارديبهشت 1397
مردم جزیره با تولید و پشتکار پاسخ ترامپ را می دهند

عبدالجواد کمالی در آئین تجلیل از منتخبان جشنواره "جزیره سبز، روستای پاک" در تالار آئینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعلام کرد: افتخارات امروز قشم در حوزه های علمی و دانشگاهی، تولید، صنایع دریایی، آبرسانی به روستاها، گردشگری و همچنین نگاه ویژه به حفظ محیط زیست با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست.

وی افزود: علیرغم اینکه در دوره های گذشته پس از تاسیس سازمان منطقه آزاد قشم نیز امکانات لازم برای پیشرفت وجود داشت، اما حرکت افتخارآمیز این جزیره همزمان با حضور حمید رضا مومنی به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در این جزیره امکانپذیر شد.

به گفته عضو موظف سازمان منطقه آزاد قشم که از نیروهای بومی جزیره می باشد، پیش قدمی، استواری و عملکرد مدیرعامل این سازمان موجب باورمندی مردم این منطقه و مشارکت جمعی مردم جزیره در فعالیت های مختلف این منطقه شد.

وی با تاکید بر اینکه مردم قشم خدمتگزاران واقعی خود را دوست می دارند، اعلام کرد: امروز مردم غرب جزیره با هدایت های مدیرعامل سازمان مطنقه آزاد قشم، مقام نخست پرورش میگو در کشور را از آن خود کرده اند.

کمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام غیر معقول تراپ رئیس جمهور آمریکا در خروج از پیمان بین المللی برجام، تصریح کرد: مردم جزیره قشم آماده اند با تولید و پشتکار مضاعف، جواب دندانشکنی به بدعهدی های ترامپ بدهند.

بنا به این گزارش، در این آئین از منصور احمدی دهیار روستای پاک با دادن لوح و حواله خرید یکدستگاه خودرو ویژه حمل زباله برای انتخاب این روستا به عنوان روستای پاک، تجلیل شد.

همچنین از مسعود عقیلی برای بهترین تصویر ویژه روز زمین پاک با اهدای لوح و یک دستگاه دوربین عکاسی، از نسیبه قویدل به عنوان کارآفرین برتر با لوح و یک دستگاه چرخ خیاطی و از یوسف دلربایی از روستای تُم سنتی به نمایندگی از 51 برگزیده تلاشگر 51 روستای پاک جزیره، با اهدای یک دستگاه دوچرخه و همچنین اهدای حواله 50 دستگاه دوچرخه دیگر به دیگر منتخبان روستاها تجلیل شد.
بازديد:133| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت