« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

بازخوانی یک واقعه مهم که پرده از دسائس مختلف یهود علیه مسلمین برمی دارد | مجله شیخان 2 آذر 1394
بازخوانی یک واقعه مهم که پرده از دسائس مختلف یهود علیه مسلمین برمی دارد

بازخوانی یک واقعه مهم که چه بسا به فهم برخی رفتارهایی که امروزه به نام دین در جوامع اسلامی انجام می شود، کمک کند ....

یک روزنامه چاپ الجزایر 27 مارس 2008 از واقعه ای عجیب و غریب پرده برداشت که در این کشور در سال 1993 اتفاق افتاده است.

روزنامه الخبر الجزایر در تاریخ مذکور نوشت که همسر امام جماعت یکی از مساجد الجزایر نسبت به خواسته های عجیب شوهرش مشکوک می شود. وی شنبه های هر هفته از زنش می خواست فقط غذای "کوسکوس با ماست" (یا بلغور عربی) و بدون خورشت گوشت تهیه کند. همچنین از زنش می خواهد شلوار آبی رنگش را خوب بشورد و جلو آفتاب پهن کند و وقتی مهمانان آمدند به هیچ وجه جلو آنها ظاهر نشود و به اتاقی که آنها هستند نزدیک نشود.

همسر این امام جماعت به این رفتارها شک می کند و برادر خود را در جریان قرار می دهد و به او می گوید اتفاقات مشکوکی در منزلش می افتد.

برادر این زن نیز با دستگاه اطلاعاتی امنیتی الجزایر تماس گرفته و واقعه را تشریح می کند. نیروهای امنیتی یک دستگاه شنود در اختیار آن قرار می دهند و از او می خواهند که در اتاق مهمانان کار بگذارد.

جالب این که هقته بعد وقتی نیروهای امنیتی الجزایر صحبت های مهمانان و امام جماعت! را شنود می کنند، متوجه می شوند که این مرد یک یهودی است و همراه مهمانانش روزهای شنبه آیین و نماز یهودی را به جای می آورد.

بعدا هم در تحقیقات دستگاه اطلاعاتی الجزایر روشن شد که سر شلوار آبی پهن شده جلو آفتاب در حیات منزل این بوده که از آن به عنوان علامتی برای به مهمانان استفاده می شده است که مکان امن است و مشکل خاصی نیست.

اما غذای مخصوص بلغور و بدون خودشت گوشت هم به این دلیل بوده که یهودیان روز شنبه از خوردن گوشت خودداری می کنند.

روزنامه در پایان ذکر کرده است که آن مرد یهودی یا همان امام جماعت تقلبی مسجد پس از این که متوجه لو رفتن هویتش می شود، همراه دوستانش فرار و الجزایر را ترک می کند.

زنش هم بعدا به حکم دادگاه طلاق داده می شود.

در تحقیقاتی که بعدا به وسیله نیروهای اطلاعاتی الجزایر در مسجد و اهالی محله صورت گرفت، مشخص شد که آن فرد آنچنان اطلاعات و شناختی از دین اسلام داشته و چنان سخنور ماهری بوده است که حتی بعد از لو رفتن هویتش باور آن برای نمازگزاران سخت بوده است که چنین شخصی یهودی و از طرف موساد ماموریت داشته است.

این داستان واقعی که در دهه نود در کشور الجزایر اتفاق افتاده است شاید سر برخی رفتارها را که امروزه به نام اسلام در گوشه و کنار جهان صورت می گیرد، روشن سازد.

اگر موساد و یهودیان در دهه نود برای شمال آفریقا و آن هم از طریق رخنه در مساجد برنامه داشتند، یقینا برای خاورمیانه که رژیم صهیونیستی در آن حضور دارد، برنامه های حساب شده تری دارند.
بازديد:1002| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت