« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

بخش کاربری

نام کاربری:
کلمه عبور:
 

استقبال از ویدئوی عکس‌العمل‌های غیرمسلمانان به قرآن در فضای مجازی | خبرها 27 مهر 1394
استقبال از ویدئوی عکس‌العمل‌های غیرمسلمانان به قرآن در فضای مجازی

یک هنرمند مسلمان آمریکایی اقدام به تهیه فیلمی با عنوان «قرآن در میان عموم» کرده که در آن عکس‌العمل غیرمسلمانان به هنگام گوش دادن به آیات قرآن ضبط شده است.

این فیلم به سرعت در فضای مجازی منتشر شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

در این فیلم «آدم صالح»، هنرپیشه مسلمان آمریکایی به سراغ غیرمسلمانان می‌رود و از آنان می‌خواهد که به مدت 30 ثانیه به چیزی که او پخش می‌کند، گوش دهند و نظر خود را بگویند در حالی که نمی‌دانند که از آن‌ها فیلم گرفته می‌شود.

این افراد در حالی که برای نخستین بار است که آیات قرآن را می‌شنوند، همگی از حس آرامش و مثبت خود به هنگام گوش دادن می‌گویند.

سپس آدم صالح برای آن‌ها توضیح می‌دهد که این قرآن، کتاب مقدس مسلمانان و راهنمای راه راست است.

در ابتدا صالح، سوره حمد را برای یک رهگذر می‌گذارد و او پس از شنیدن آیات می‌گوید که حس کردم مرا به دنیای دیگری برد و احساس کردم که ذهنم متمرکز شد.

در ادامه فیلم، سوره کافرون را برای یک دوچرخه‌سوار می‌گذارد و او از احساس بسیار متفاوت و جالب خود می‌گوید و آدم صالح برایش توضیح می‌دهد که این قرآن است.

فرد دیگری با شنیدن بخشی از سوره فلق گفت که احساس آرامش کرده و پس از اینکه فهمید این قرآن است، گفت: من ضد دین هستم اما به من احساس آرامش داد.

رهگذر دیگری نیز با شنیدن صدای قرآن گفت: یک لحظه احساس کردم که انسان بهتری شدم.

در این فیلم آدم صالح به سراغ یک جوان بی‌خانمان می‌رود و او پس از گوش دادن به قرآن از احساس خوب خود می‌گوید و از صالح می‌پرسد که «می‌دانی از کجا می‌توانم این کتاب را بگیرم؟»

آدم صالح، هنرمند مسلمان آمریکایی با تهیه این فیلم و نیز ویدئوهای دیگری که تاکنون تولید کرده، تلاش می‌کند که به مردم در مورد قرآن و اسلام اطلاع‌رسانی کند.

................
منبع: ایکنا
بازديد:1034| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت