« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

نشست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم با تعدادی از طلاب و مدرسین مدرسه اسماعیلیه | معاونت اجتماعی 18 دي 1393
نشست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم با تعدادی از طلاب و مدرسین مدرسه اسماعیلیه

سرهنگ حمید ماندگاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم در جمع هیأتی با تعدادی از طلاب و مدرسین مدرسه علوم دینی اسماعیلیه دیدار کردند.

در این دیدار دوستانه که در سالن نمازخانه مدرسه علوم دینی اسماعیلیه برگزار شد ابتدا شیخ شافعی تشیخ مدیر مدرسه علوم دینی اسماعیلیه ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی و تبریک ولادت رسول الله صلی الله علیه و سلم و هفته ی وحدت ، با ذکر آیات و احادیثی بر ضرورت وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی تأکید کردند.

در ادامه جلسه سرهنگ حمید ماندگاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم با تبریک هفته ی وحدت ، تشکیل انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران را در راستای ایجاد وحدت و یکپارچگی بین آحاد مسلمانان شیعه و سنی دانستند و افزودند: امام خمینی که خود پرورش یافته حوزه است پرچم دین و معنویت را بلند کردند فرقی نیست بین سنی و شیعه پرچم اسلام بلند شده است.

سرهنگ ماندگاری با اشاره به دسیسه های غرب برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان گفتند: امروز در بعضی از کشورهای اسلامی ایجاد تفرقه می کنند کشتار و خشونت را ترویج می دهند تا بتوانند یک چهره ی زشت از اسلام نشان دهند گروه هایی مثل داعش و القاعده دست پرورده ی سازمانهای جاسوسی و اطلاعاتی و سیاستمداران غربی هستند و در کشورهای اسلامی این جنگها را بوجود می آورند تا مسلمانان سرگرم و مشغول درگیریهای داخلی باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم هدف از ایجاد اختلاف و درگیری بین مسلمانان توسط بیگانگان را حفظ امنیت اسرائیل دانستند و افزودند: ایجاد این درگیریهای داخلی برای این است که هیچ وقت این فرصت بوجود نیاید که بتوانیم بر علیه اسرائیلی های صهیونیسم و یهودی که آمدند بالای یک میلیون مسلمان فلسطینی را آواره کردند بدنبال مبارزه با آنها نباشیم . هزاران زن و کودک در فلسطین کشته شدند و هیچ کدام از کشورهای اسلامی غیر از ایران حاضر نشدند به فلسطینی ها سلاح بدهند.

سرهنگ حمید ماندگاری هدف امروز دشمن را ضربه زدن به دین و اعتقادات جوانان مسلمان عنوان کردند و گفتند: آنها جنگ نرم یا همان تهاجم فرهنگی را بر علیه کشورمان براه انداخته اند تا جوانان و نوجوانان ، دختران و پسران ما را از دین فاصله بدهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم با اشاره به ترویج فرهنگ بی بندوباری در جوامع اسلامی و ایجاد شبهه در مسائل عبادی از طریق جنگ نرم ، هدف را کنار زدن دین از صحنه ی اجتماع دانستند و افزودند: غربیها امروز دین را کنار گذاشته اند چرا در کشور فرانسه سیاستمدارانشان قانون تصویب می کنند که زنها حق ندارند با حجاب بیایند دانشگاه؟ سوابق تاریخی آنها را اگر نگاه بکنیم آنها همواره بدنبال این بودند که دین را از صحنه ی اجتماع بیاندازند بیرون و تمام مظاهر اسلامی کنار گذاشته شود.

سرهنگ ماندگاری ماموریت و کار حوزه های علمیه و سپاه و بسیج را یکی دانستند و گفتند: امروز دغدغه ی ما مثل حوزه های علمیه این است که بتوانیم در پایگاه بسیج نوجوان و جوان را جذب کنیم و از لحاظ اخلاقی و رفتاری در او تغییر ایجاد کنیم و او را اصلاح کنیم راهنمایی اش بکنیم و او را به سمت نماز و مسجد بکشانیم.

در ادامه جلسه به مناسبت هفته ی وحدت لوحی از طرف سرهنگ ماندگاری به مدیر مدرسه علوم دینی اسماعیلیه اهدا شد جلسه با پذیرایی مختصر خاتمه یافت.

.........................................................
تهیه و تنظیم: سایت مدرسه اسماعیلیه
بازديد:2010| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت