« وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ » مـؤمنان را نسزد كه همگي بيرون روند (‌و براي فراگرفتن معارف اسلامي عازم مراكز علمي اسلامي بشوند)‌. بـايد كـه از هر قوم و قبيله‌اي‌، عدّه‌اي بروند (‌و در تـحصيل علوم ديني تلاش كنند) تا با تعليمات اسلامي آشنا گردند، و هنگامي كه به سوي قوم و قبيلۀ خود برگشتند (‌به تعليم مـردمـان بـپردازنـد و ارشـادشان كنند و) آنـان را (‌از مخالفت فرمان پروردگار) بترسانند تا خودداري كنند

مسجد زاهر مالزی | آشنایی با مساجد جهان 15 آذر 1393
مسجد زاهر مالزی

مسجد زاهر مالزی در شهر الورستار پایتخت ایالت کداح واقع شده است و یکی از مساجد قدیمی مالزی به شمار می رود که در سال 1912 میلادی ساخته شده است.

مسجد زاهر مالزی

این مسجد یکی از معروفترین و متمایزترین شاخصه های معماری ایالت کداح است.

مسجد زاهر مالزی

مسجد کداح را با مناره های باشکوه و گنبدهای سیاه رنگش، نمونه زیبای معماری مالایی اسلامی می دانند. بر همین اساس، از مسجد زاهر به عنوان یکی از ده مسجد زیبای جهان نامبرده می شود.

مسجد زاهر مالزی

این مسجد دارای پنج گنبد است که سمبل پنج رکن اسلام به شمار می رود و مساحت آن به 11 هزار و 558 متر مربع می رسد، ولی تنها یک مناره دارد.

مسجد زاهر مالزی

در این مسجد، مراسم سالیانه مسابقات قرائت قرآن کریم مالزی نیز برگزار می شود.

مسجد زاهر مالزی

مسجد زاهر مالزی

مسجد زاهر مالزی


...................
منبع: شبستان
بازديد:2423| نظر(0)

نظرسنجی

عالي
خوب
متوسط
می پسندم


آمار بازدیدکنندگان
جستجو در سایت